راهنمای اضافه کردن دستور غذایی در بپزیم

فرم ارسال دستورغذا

کاربران عزیز میتوانند دستور غذایی های خود را از طریق فرم ” ارسال دستور غذایی ” با بپزیم به اشتراک بگذارند.

برای این منظور ابتدا به قسمت ارسال دستور غذا مراجعه نمایید. ارسال دستور غذا در منو پروفایل شما مطابق تصویر زیر قابل دسترس است همچنین می توانید از طریق این لینک مستقیماً به بخش مذکور وارد شوید.

۱۲

نکاتی که باید پیش از ارسال دستورغذایی به آنها توجه داشته باشید :

۱-تنها دستورغذایی هایی که مستقیماً تولید شده توسط خودتان باشند مورد قبول هستند ، این نکته در رابطه با تصویر مربوط به غذا نیز صدق می کند.

۲-تصویر مربوطه در حالت مستطیلی افقی ( Landscape ) باشد و دارای وضوح و شفافیت قابل قبولی باشد.

۳-اگر لازم است توضیحی در رابطه با حالت یا شرایط یکی یا چند تا از مواد اولیه داده شود ، آنها را در بخش توضیحات بعنوان نکات ذکر کنید.

۴- هم چنین می توانید تجربیات و توصیه های خود را در رابطه با دستور تهیه ی غذای مربوطه در بخش توضیحات درج نمایید.

برای ثبت یک دستورغذایی میبایست اطلاعاتی درباره مواد اولیه ، زمان پخت غذا ، زمانی که برای آماده سازی مواد اولیه نیاز دارید ، تعداد افرادی که در هر وعده میتوانند از غذا استفاده کنند و … از شما خواسته میشود که میتوانید آن را با توجه به اطلاعات خود تکمیل فرمایید.در ادامه قسمت های این فرم را به همراه مثال برای شما توضیح خواهیم داد.

۱-عنوان: در این قسمت نام دستورغذایی ارسالی خود را درج نمایید ، دقت نمایید تا از کلماتی مانند ” خوشمزه ” یا ” خوب” و… استفاده نکرده و تنها نام کامل غذا را در عنوان جای دهید.به عنوان مثال ما میخواهیم درباره ی غذای ” دلمه برگ مو ” مطلبی را در سایت درج کنیم ، لذا در قسمت عنوان نام دستور مورد نظر خود یعنی دلمه برگ مو را مینویسیم.

۱

۲-انتخاب زمان آماده سازی: این قسمت از فرم به منظور ارائه نسبی زمان آماده سازی مواد اولیه غذا برای شروع فعالیت درست کردن غذا می باشد. در این قسمت زمانی را که برای اماده کردن مواد اولیه غذا صرف میگردد را برحسب دقیقه درج نمایید. به عنوان مثال ما برای غذای دلمه برگ مو ۶۰ دقیقه را به عنوان زمان اماده سازی در نظر گرفتیم.

۳-انتخاب زمان پخت: همانطور که از اسم این قسمت پیداست در این قسمت زمانی که برای پخت یک غذا در فر و یا مایکروفر صرف میگردد را درج نمایید. در غذاهای سرد و یا غذاهایی که نیاز به پختن ندارند نیاز به پر کردن این فیلد نمی باشد.

ما برای دلمه برگ موی خودمان زمان پخت را نیز ۶۰ دقیقه در نظر گرفتیم.

۴-تعداد برای سرو: هر غذا برای یک تعدادی از افراد آماده می گردد. این تعداد بر اساس میزان مواد اولیه ای که برای تهیه یک غذا صرف گردیده است تعیین می گردد. در هنگام درج دستور غذایی با توجه به مواد اولیه ای که در قسمت های بعدی وارد خواهید نمود تعداد افرادی که میتوانند در هر وعده از این غذا استفاده نمایند را نیز وارد نمایید.

دلمه برگ موی ما در هر وعده برای ۶ نفر قابل سرو می باشد.۳

۵-انتخاب سختی:در این قسمت میتوانید از بین گزینه های در نظر گرفته معیاری را برای پخت این غذا در نظر بگیرید. اگر غذایی که مدنظر دارید به آسانی تهیه میشود ، آسان را انتخاب نمایید ، در غیر اینصورت بسته به زمان پخت ، آماده سازی ، مواد اولیه ، مراحل پخت و دیگر قسمت هایی که در این فرم تکمیل نموده اید یک سطح سختی را برای غذایتان برگزینید.

دلمه برگ مو غذایی نیمه دشوار می باشد. ما نیز از این سطح برای دلمه برگ موی خودمان بهره بردیم.

۶-دسته بندی غذاها: این بخش نیاز به توضیح زیادی ندارد. تنها چیزی که نیاز دارید این است که از بین دسته های مطرح شده در این فرم ، آنهایی که به غذای شما مرتبط می باشند را انتخاب نمایید.

دلمه برگ مو تهیه شده در وبسایت اموزش اشپزی ، در دسته ی دلمه قرار میگیرد.

۷-توضیحات: ۷در این قسمت توضیحاتی را درباره ی غذای مورد نظر خود بنویسید.این توضیحات میتواند شامل تاریخچه ی غذا ، خواص این غذا از نظر سلامتی و تاثیرات آن بر روی بدن انسان باشد.

ما درباره غذای خودمان ضمن ارائه ی توضیحاتی ، به گرم و خشک بودن سبزیجات مورد استفاده اشاره کردیم. تمامی این مطالب در قسمت توضیحات نوشته شده اند.

۸-دستورالعمل: مهم ترین قسمت درباره دستورات غذایی ، ارائه ی دستورالعمل پخت آن غذا می باشد. دستورالعمل به صورت مرحله ای بوده و پس از نوشتن هر مرحله از دستور طبخ غذا از طریق دکمه ی ” افزودن یک مرحله دیگر” کادر جدیدی باز شده و میتوانید مرحله ی دیگری برای پخت غذا درج نمایید.دقت نمایید تا طریقه درج دستورالعمل کاملا مرحله ای باشد و چند مرحله به صورت یکجا در یک کادر نوشته نشوند.۱۱۲

نمونه مثال ما درباره ی دلمه برگ مو را میتوانید مشاهده نمایید.

۹-عناصر: در این قسمت مواد اولیه ای که برای تهیه ی غذا مورد نیاز است را درج نمایید ، هرکدام از این عناصر مقدار و واحد اندازه گیری دارند که می بایست تکمیل گردند. دقت نمایید تا از اعداد اعشاری برای مقدار استفاده ننمایید. ما بیشتر واحد هارا در قسمت واحد اندازه گیری درج نموده ایم ، مثلا به جای ۰٫۵ کیلوگرم از ۵۰۰ گرم استفاده نمایید.

۱۰-عکس:در این قسمت عکس های دستورغذایی را درج نمایید.

۱۱-وضعیت:اگر دستورغذاییتان هنوز کامل نشده و شما میخواهید آن را به صورت ناقص ذخیره نموده تا بعدا کامل نموده و در سایت درج نمایید از طریق این قسمت میتوانید این کار را انجام دهید.

تبریک میگوییم ! حال شما یک دستورغذایی آماده ارسال دارید که میتوانید آن را در وبسایت آشپزی درج نمایید. اگر تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشید می بایست یک دستور غذایی همانند این لینک داشته باشید.

به ما بپیوندید

توجه تون رو جلب کردیم؟ با عضویت در سایت به ما بپیوندید.